Kraków – wzmocnienie dróg także przewozów miejskich

By

Listopad 14, 2014Bez kategoriiNo comments

Jednym spośród trudnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest transport. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby aut na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.