Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

By

Sierpień 19, 2017zdrowieNo comments

Współcześnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, niemniej jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, jakkolwiek też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednak także o ich komfort oraz solidne samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.